Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 3. M + AJ - DOPLNĚNO

Dobré ráno, milé děti,
včera jsem doplnila článek s učivem na celý týden. Dnes jsem tady pro ty, co si chtějí učivo trošku rozkouskovat. Napíšu vám, co by bylo fajn dnes udělat. Hlavně u toho neseďte celý den.

Matematika
- včera jsem vám napsala zápis, který si máte udělat do školního sešitu - někteří už mi poslali, že mají hotovo; je to pár řádků, tak to neodkládejte
- abyste si tohle učivo procvičili, máte na to v PS 2 stránky - cvičení jsou jednoduchá a pokud pochopíte princip (v pracovním sešitě na str. 11 je v zelených rámečcích hezky znázorněno), máte cvičení raz dva hotová; kdo už nějaká cvičení začal včera , je to super; myslím, že byste dnes měli mít cvičení 1 - 6 ze stran 11 - 12 a zbytek dokončit zítra; pokud by to pro někoho bylo moc, udělejte z každého cvičení polovinu, je potřeba si to aspoň nějak vyzkoušet. U cvičení 6 na str. 12 bych prosila i výpočty.

Angličtina
- do včerejška byste měli mít napsaná slovíčka UNIT 5A
- dnes doporučuji napsat slovíčka UNIT 5B a k tomu se podívat na str. 55 cv. 6  - poslechnout si slovíčka (rodičům jsem poslala poslech), zopakovat si je;
- v PS opět ke slovíčkům je cvičení 1a - doplňujete slova z rámečku do obrázku a 1b napíšete slovíčka z obrázku k číslům 11 - 22 - tohle můžete nechat na zítra, pokud by toho pro vás dnes už bylo moc
- pokud budete posílat vypracovaný PS, stačí až obě strany (44 - 45) najednou - nemusíte posílat každé cvičení zvlášť
- měli byste si totiž dnes přeložit věty na přítomný prostý čas písemně do sešitu English - doporučuji opsat i české věty; nadepište si samostatná práce a zkuste opravdu pracovat samostatně na základě toho, co jsme si minulý týden o prostém času zopakovali - někteří už odevzdali - děkuji
 1 Čtu si knihu každý večer.
    I read a book every evening. (Někteří jste zapomněli na člen, ale to mě netrápilo) 
 
  2 Maminka vaří oběd každou neděli. 
     Mum cooklunch every Sunday/on Sundays.

  3 Nejezdíme do školy autobusem.
     We don´t take the bus to school. / We don´t go to school by bus.

  4 Tom nehraje fotbal každý týden.
     Tom doesn´t play football every week.

  5 Začíná škola v 8:00 hodin? Ano, začíná.
     Does school start at eight o´clock? Yes, it does.

  6 Děláš domácí úkoly každý den? Ne, nedělám.
     Do you do (your) homework every day? No, I don´t.

  7 Kdy večeříš?
     When do you have dinner?

  8 Co má tvoje kamarádka ráda?
     What does your friend like?

Pokud máte možnost mi poslat, aniž byste tím obtěžovali rodiče, budu moc ráda. Nejlépe do čtvrtka 17:00 hod. (pokud to nepůjde, nevadí). Na tento termín jsem naplánovala další naše "sektání". Kdo bude chtít, sejdeme se v "článku", který k tomuto založím.

Milé děti, zkuste si to učení rozvrhnout tak, abyste to v klidu stíhali a zároveň u toho neseděli celý den. Vím, že máte ještě češtinu a další předměty. Tak si to rozvrhněte třeba jako máte hodiny ve škole. Prostě tak, jak vám to bude nejlépe vyhovovat. Máme před sebou ještě několik týdnů takového "vyučování", tak ať si to užijeme a nehroutíme se z toho.

Opět můžete použít komentáře k jakýmkoliv dotazům.

Přeji krásný den a buďte hlavně zdraví!
Vaše paní učitelka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: škola online

(Anna Šípková, 24. 3. 2020 9:13)

milá paní učitelko.
doufám že brzo půjdeme do školy.
protož ve škole je to lepší než tady doma.
navíc nestíhám psát.
s pozdravem Anna Šípková.

Re: Re: škola online

(M. Jurtíková, 24. 3. 2020 9:33)

Milá Aničko, vypadá to, že si ještě chvíli počkáme, než půjdeme do školy. Nepiš úkoly celý den, pracuj po chvilkách, rozděl si práci, využij toho, že jsem tu každý den a rozkouskuji vám úkoly, nemusíš dělat celá cvičení, udělej třeba jen půlku. Jen aby sis to vyzkoušela. Nestresuj se celodenním psaním. Taky si odpočiň. Hezký den.

Re: Re: škola online

(Anna Šípková, 24. 3. 2020 11:55)

já už pracuju 3 hodiny a už mám hotové skoro všechno z minulého týdne

Re: Re: Re: škola online

(M. Jurtíková, 24. 3. 2020 11:59)

Aničko, odpočiň si. Nemusíš trhat rekordy :-).

Škola

(Rozálie Kozlová, 24. 3. 2020 11:30)

Dobrý den paní učitelko,

Všechny úkoly zvládám dobře.Aji tu samostatnou práci do Angličtiny mám hodovou,ale pošlu ji vám až odpoledle protože teď nemám na mobilu přístup k internetu.Do matiky počítám aji dělení (to jsem vám posílala do mailu).A možná vám dnes pošlu ještě nějaké vypracované učivo.

S pozdravem Rozárka Kozlová

Škola

(Lucie Kalendová, 24. 3. 2020 11:19)

Dobrý den paní učitelko,

Všechno zvládám úplně perfektně . Za mě by toho mohlo být klidně více ale chápu že někdo nestíhá . Posílala jsem vám i samostatnou práci na překlad vět . Počítám i nepovinné příklady na dělení( vím že neposílám ale nějak na to nemám čas. )

S pozdravem Lucka Kalendová