Jdi na obsah Jdi na menu
 


Učivo na týden 20. - 24. 4.

Krásné sluníčkové ráno, milé děti,
tak jsem tady s dalšími úkoly na tento týden. Ještě se s vašimi rodiči musím domluvit na online výuce, jestli ji zvládnete se mnou 2x týdně a 1x s paní učitelkou Jakšovou nebo jestli ty moje hodiny raději sloučíme do jedné. Od toho se také budou trošku odvíjet úkoly na tento týden. Ale týká se to hlavně matematiky, kterou začnu.

Matematika
- v pátek jste dostali příklady na dělení. Některým jsem už odepisovala, některým teprve napíšu. Na online hodině jsme si ukázali, že je dobré si prodloužit tu desetinnou čárku, abyste na ni ve výsledku nezapomněli. Viděla jsem to jen u některých, tak by bylo fajn, kdybyste si tam tu čárku dodělali a aspoň ze začátku si ji vždy vyznačili. Uděláte to vždy jako první, než uděláte první zatržítko (začnete počítat). Tak bych to tam příště ráda viděla.
- minulý týden jsem vám zadala běžný PS po str. 11. Nebylo toho zrovna málo, ale vycházela jsem z toho, že už jsme toho dost počítali ve škole a někteří rychlíci si počítají sami a jsou už určitě dál. Měla jsem ale pocit, že pro někoho to bylo hodně. Minimálně dnešek a zítřek (pondělí a úterý) vám tedy ponechám na dokončení tohoto úkolu - tj. PS (I. díl) dokončit po str. 11. Kdo má hotovo a nudil by se, počítá dál (ať už je kdekoliv). Případně dopisujete dělení desetinného čísla přirozeným číslem, nejsem si jistá, jestli jste všichni počítali. A kromě toho, stále jsou tady dobrovolné úkoly - dělení dvojciferným dělitelem. Pracujte svým tempem, nestresujte se.
- na online hodině (úterý nebo středa, ještě upřesním) si ukážeme další příklady na dělení desetinných čísel a až poté vám zase zadám příklady na procvičení (opět to dřív nejde, omlouvám se) - nejspíš ve čtvrtek. Také bych s vámi ráda prošla zápisy ke slovním úlohám, protože ne všichni víte, jak na to 
- v pátek si projdete PS Desetinná čísla a zkontrolujete si, zda máte všechno hotové až po stranu 22 včetně (nejsem si jistá stranou 16, kdo nemá dodělá si příští týden). Od str. 23 máme počítání s tisícinami. My jsme to ve škole vzali při jednom, takže jsme si povídali i o tisícinách. Měli byste tedy vědět. Pročtete si tedy stranu 23 (opraveno, měla jsem původně str. 24) a uděláte cvičení, jsou jednoduchá. Nejtěžší je asi cv. 2, ale nad tím, v zeleném rámečku, máte vysvětlení.
- vše můžete poslat najednou na konci týdne

Anglický jazyk
- tento týden dokončíme UNIT 5
- na dnešek (pondělí) jsme vám slíbila samostatnou práci - do sešitu English si napíšete datum a nadepíšete Samostatná práce. Přeložíte tyto věty:
  1 Umím jezdit na kole.
  2 Jana umí mluvit anglicky.
  3 My neumíme hrát fotbal.
  4 Umíš jezdit na koni? Ne, neumím.
  5 Můžeš jít s námi? Ano, můžu.
  6 Co umíš (dělat)?
  7 Kde se můžeš dívat na televizi?
  8 Proč nemůžeš běžet?
  9 Neumím létat.
10 Lucy umí zpívat a hrát na klavír.
Na překlad máte čas až do příštího týdne. Tento týden si na online hodině řekneme ještě pár vět na procvičení a až na online hodině příští týden si řekneme, jak to mělo vypadat. Do té doby mi můžete poslat.
- dopíšete si slovíčka UNIT 5, která ještě nemáte - zřejmě Revision a Your project (někteří už mají)
- v učebnici na straně 61 je cvičení 1 - povídání o městech - text je poměrně dlouhý a někomu se může zdát být těžký, tak si to rozložte, jak potřebujete, abyste si ho během týdne přečetli, přeložili a udělali si ústně cv. 4 - popřemýšlíte o svém městě a odpovíte na otázky. Tyto odpovědi potom napíšete do svého projektu, který uděláte na papír (min. A4 - na jednu stranu, ať se dá pověsit na nástěnku). Nadpis bude My town a tak jako jste teď dělali referát o Brně, uděláte něco podobného, ale anglicky (využijte k tomu právě to cv. 4 na str. 61, ale nejen to). Na projekt máte dost času, kdo půjde toho 25. 5. do školy, vezme ho spolu s ostatními vypracovanými úkoly s sebou. Jinak mi můžete poslat, jak budete mít hotovo. Takže se snažte, času máte dost.
- během toho týdne, zase vám nebudu nijak určovat, kdy to máte udělat, si v PS uděláte opakování na str. 50 a 51. Zkontrolujeme si spolu na některé online hodině. Cvičení jsou poměrně jednoduchá.
- stále si opakujete všechna slovíčka
- všechny poslechy k 5. lekci už jsem poslala minulý týden, tak byste měli mít i k tomu PS, případně máte CD. Kdo nemá, napíše si.

Hudební výchova
- zazpívejte si a můžete udělat nějaký referát :-). Jiné úkoly nezadávám.

Český jazyk od paní učitelky Jakšové
Skloňování číslovek tři, čtyři
str. 127 – opište si skloňování do sešitu, vyznačte si barevně to, co je v učebnici vyznačeno tučně.
Opište si a naučte se:
Poučku pod tabulkou – skloňování číslovek tři a čtyři podle vzoru kost v množném čísle
Vykřičník: 2. pád u číslovek tři, čtyři – jsou možné dva tvary- tři, třech, čtyři, čtyřech – oba jsou spisovné.
str. 127/1 – opsat do sešitu   - 3. řádky.
str. 128 – opsat tabulku číslovky pět až devadesát devět
Opište si poučku pod tabulkou.
Pracovní sešit str. 59/ 4                str. 60/1,2,3,4,5
Čtení: Číst vlastní knihu.
Komu dělá problémy mně x mě – skloňování zájmena já, mrkněte se na tyto webové stránky. Klidně se podívejte všichni.
www.mojecestina.cz/article/2012092804-sklonovani-zajmena-ja

Přírodověda od paní učitelky Prokopové
Milé děti, 
děkuji všem, kteří poslali dodělané úkoly a také těm, kteří nezaháleli a vypracovali si opakovací list. :-)
Tento týden nás čeká téma : Trávicí soustava - učebnice str.  59 - 60. Na str. 59 si vše pečlivě přečtěte, seznamte se s částmi trávicí soustavy, naučte se je popsat podle obrázku. Str. 60 je spíše opakovací - s výživovou pyramidou jste se už určitě setkali. Pročtěte si i tuto stránku. Opět posílám na doplnění pracovní list (pracujte za pomoci učebnice) a kartičky s částmi trávicí soustavy si nastříhejte a sestavte, jak jdou jednotlivé části za sebou. Případně můžete promíchat s kartičkami ze soustavy dýchací (pokud jste si je nenalepili) a roztřídit, co kam patří.
(pracovní listy pošlu za opět rodičům) 

Vlastivěda
- vlastivědu neučím a nemám u sebe ani učebnici, takže nevím, jak jste na tom. Kuba Fiala mi psal, že už vám zbývá jen jeden kraj. Tak ten máte na tento týden - zpracovat stejně jako ty předchozí + projít si všechny zápisy, dát si do pořádku, najít si kraje na mapě a k tomu důležité údaje.

Na online hodiny vytvořím nový článek, podle toho, jak se domluvím s rodiči. Tak se mrkněte. Zítra odpoledne už by mohla být.
Tento týden přijdu už jen s matematikou v den po online hodině matematiky, abych vám sem dala příklady na dělení, které si ukážeme. Jinak máte vše už rozdělené do celého týdne a něco si rozdělíte sami. Nebudu to tu už rozepisovat znovu.

Přeji vám krásný den i celý týden a budu se těšit na setkání s vámi na online výuce. Doufám, že ve stejně hojném počtu jako minule.
Vaše paní učitelka


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář