Jdi na obsah Jdi na menu
 


Učivo na týden 27. - 30. 4.

Milé děti,
zdravím vás v novém týdnu.
Tento týden má jen 4 pracovní dny. V pátek je státní svátek. Přizpůsobím tomu tedy i úkoly.

Matematika
Tento týden si doplníte chybějící stránky v PS Desetinná čísla až po stranu 23 včetně. Vím, že někteří z vás už máte vše hotové, posílali jste mi, tak to budete mít trošku volnější. Dále si uděláte celou stranu 24 - počítáme s tisícinami. Měli byste vše zvládnout. Podívejte se na to, a kdyby někdo potřeboval něco vysvětlit, připravte si dotazy na středu na online hodinu matematiky. Ráda vysvětlím. Kdo už má všechno toto hotové, má spoustu příkladů na dělení. A pokud už někdo příklady spočítal (zatím vím jen o Ondrovi L., který spočítal úplně všechna cvičení na dělení), může si vymyslet své vlastní a ve stejném režimu počítat na papír. Nechám na vás, jak si vše rozvrhnete.
Rodičům pošlu do mailu něco na procvičení desetinných čísel.

Anglický jazyk
- měli byste mít v učebnici i v PS hotovou 5. lekci. Jak měla vypadat samostatná práce z minulého týdne si řekneme na zítřejší online hodině. Takže do té doby ještě můžete poslat, pokud chcete jedničku.
- máte zadaný projekt, tak na něm můžete pracovat.
- opakujete si všechna slovíčka, nejen 5. lekci
Pondělí + úterý:
- v PS si uděláte Progress Check na str. 50 - 51 - poslechové cvičení máte na CD, ale pošlu ještě dnes všem rodičům do mailu (někteří z vás už máte opět hotové)
- začneme UNIT 6 - napíšete si slovíčka UNIT 6A včetně Physical appearance  - na zítřejší online výuce si řekneme výslovnost
- v UNIT 6A se opakuje sloveslo "to be" a "to have"  (I am tall. x I have got blue eyes) - to už byste měli být schopni rozlišit - podívejte se na zelené rámečky a do sešitu si napište datum a nadpis Describing people (popisování osob) a pod to si napíšete:
a) be + adjective
    - k tomu napíšete 5 různých vět, s podměty I, he, she, tak abyste využili všechna přídavná vpravo (kladné i záporné věty)
b) have/has got + (adjective = přídavné jméno) + noun (podstatné jméno)
     - zase napíšete 6 vět - využijete vše z pravého sloupečku 
Často používáme v popisu slova very a quite 
     He´s very slim. 
     She isn´t very tall.
     He´s quite fat.
- na online hodině si projdeme gramamtiku a cvičení z učebnice, takže kdo zítra nepřijde, projde si samostatně; řekneme si i nějaké věty z toho zápisu, můžete psát zápis zítra se mnou, tady je pro ty, co nepřijdou
Středa + čtvrtek:
- PS str. 52 cv. 1 - dopíšete do vět slova z rámečku podle obrázku; cv. 2 - poslechnete si a dokreslíte a vybarvíte obrázek podle poslechu (Freddie popisuje rodinu svého kamaráda), cv. 3 - napíšete věty podle obrázků, stačí podměty "she" a "he"; str. 53 cv. 4 - zakroužkujete správné sloveso; zbytek necháme na příští týden.
- můžete si udělat procvičování na internetu (Project Online Practice) UNIT 5 - většinou to máte za pár minutek hotové, kdo nestihne, udělá do konce příštího týdne.
Posílám vám odkaz na online učebnici
https://elt.oup.com/student/project/level1/
- zkuste si v tom "prolistovat", jsou tam i poslechy, gramatika a spousta dalších věcí

Český jazyk
Do sešitu č.1 si zapište:
Sloveso
Slovesa patří k ohebným druhům, časují se.
U sloves v určitém tvaru určujeme osobu, číslo, čas a způsob.
U neurčitých slovesných tvarů to nelze. Jsou to tvary zakončené na -t: chodit, mluvit, pracovat
Str. 134/4
- vypište do sešitu slovesa v infinitivu
- vypište podtržená slovesa a určete u nich osobu a číslo
Pracovní sešit:
str. 61/1 a – podtrhněte pouze slovesa
str. 61/ 1b

Vlastivěda
- minulý týden jste si měli dopsat poslední Moravskoslezský kraj a projít všechny probrané kraje. Důležité je pracovat s mapou. Jedna z maminek mi nabídla kartičky na práci s mapou, tak si vytiskněte (pokud můžete), vystřihněte a pracujte s nimi. Pošlu rodičům, spolu s návodem.
- uděláte si v učebnici vlastivědy Opakování na str. 36 - nikdo nepíše do učebnice; odpoledne pošlu rodičům naskenovanou stránku a můžete si vytisknout a doplnit
- tento týden by vám jedna hodina vlastivědy odpadla, takže další učivo zadávat nebudu, ale opakujte si ty kraje
- příští týden už budete mít jedu hodinu vlastivědy online


Přírodověda

Milé děti,
v učebnici přírodovědy si přečtěte učivo na str. 61 - Odstranění škodlivin - vylučovací soustava. Na konci stránky je v růžovém rámečku shrnutí učiva - oběhová, trávicí a vylučovací soustava. Pročtěte si to taky.

V odkazu máte prezentaci na vylučovací soustavu, prohlédněte si ji.

https://slideplayer.cz/slide/2343697/ 

Nakonec si doplňte pracovní list.

 - od příštího týdne bude online výuka

Online výuka
- v tomto týdnu proběhne ve stejném režimu jako v minulém týdnu, tj. 14:00 - 14:45 červená skupinka, 15:00 - 15:45 zelená skupinka, úterý angličtina, středa matematika, čtvrtek český jazyk - odkazy u online výuky z minulého týdne smažu a dám tam nové, aktuální
- od příštího týdne nastupujeme do práce a online výuka se přesune do dopoledních hodin, kdo bude moc přijít, přijde, kdo nebude, nepřijde, s tím nikdo nic nenaděláme. Samozřejmě budu ráda, když se vás sejde co nejvíce.
- budete mít každé dopoledne jeden předmět - v pondělí přírodovědu (zřejmě od 10:00 - 10:25; 10:30 - 10:55), v úterý zůstane angličtina ve stejném režimu jen čas 9:00 - 9:45 červená, 10:00 - 10:45 zelená, ve stejném čase a rozložení bude ve středu matematika, ve čtvrtek český jazyk a v pátek vlastivěda. Jen vzhledem k tomu, že je příští pátek opět státní svátek, budu to muset udělat trošku jinak. Jedná se jen o příští týden - zřejmě si spojíme angličtinu a matematiku do jednoho hodinového bloku a středa by tím zůstala volná na vlastivědu. Vše ještě napíšu do speciálního článku. Jen abyste s tím předběžně počítali. Zase platí, komu se hodí druhá skupinka, přijde tam.

Pro dnešek i tento týden je to vše. Psát už dál nic nebudu, protože máte vše rozepsané. Uvidíme se zítra i pozítří na online hodinách a ve čtvrtek po češtině vás zase přijdu pozdravit.

Omlouvám se, že mi to dnes trvalo, ale bylo potřeba se domluvit s ostatními vyučujícími na další online výuce, tak jsem se zdržela. Původně jsem si chtěla vše nachystat už včera, ale pořád ještě jsou potřeba roušky, tak jsem šila. Práci si rozvrhněte, jak budete potřebovat.
S kým se na online hodinách tento týden neuvidím, doufám že vás moc nebude, tomu přeji hezký týden a prodloužený víkend.

Vaše paní učitelka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

....

(lili, 28. 4. 2020 14:55)

pani ucitelko kde se mam pripojit

AHOJ!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Eda Píška, 27. 4. 2020 14:39)

hfhvbhj